Home / Фундамент / Розрахунок фундаменту / Розмітка фундаменту своїми руками

Розмітка фундаменту своїми руками

Початкові етапи будівництва – це роботи з підготовки ділянки, адже найчастіше земля знаходиться в такому стані, що до зведення фундаменту відразу приступити неможливо. Як правило, виникає необхідність у піднятті рівня або вирівнюванні площі ділянки, викорчовування пнів, очищення грунту від різних інших перешкод. Звичайно, необхідно враховувати і тип грунту, адже саме від цього залежить глибина залягання фундаменту, тип будови і матеріалів, що застосовуються для будівництва.

Розмітка фундаменту своїми руками

Після того, як ділянка під забудову вирівняна та підготовлена, необхідно зробити розмітку контурів будинку. Розташування будинку на ділянці слід виконувати, враховуючи клімат і освітленість приміщень залежно від спрямованості по сторонах світу, напрямки переважаючих вітрів, розташування сусідніх будівель, висоти будинку, запланованого розміщення комунікацій. Суворо слід віднестися до перевірки перпендикулярності кутів, для цього застосовують спеціальний трикутник.

Перед заливанням фундаменту ще раз слід переконатися, що ви передбачили місце розташування всіх комунікацій, після чого можна починати. Від правильності розмітки залежить розташування будинку і правильне його будівництво. Виконуючи розмітку фундаменту своїми руками, ми просто переносимо план, виконаний на папері, безпосередньо на грунт, враховуючи масштаб.

Перед роботами по розмітці фундаменту ретельно вивчіть проект. Розмітка фундаменту своїми руками виконується за допомогою певних інструментів.

Вам будуть потрібні:

  • Кілочки;
  • Великий транспортир або трикутна лінійка;
  • Рівень;
  • Будівельний шнур.

На фасадній частині будинку, краще з кута, який найближче розташований до краю ділянки, визначаємо найпершу точку, вона називається початкова. Саме межа ділянки буде поки орієнтиром і системою координат. Визначивши цю першу точку вашого майбутнього будинку, відзначаємо її кілочком. Наступний крок – вимір відрізка, рівного довжині стіни фасаду, і визначення, таким чином, другої точки. І так знаходимо всі чотири кута вашого будинку, а потім відзначаємо їх кілочками. Між цими точками слід натягнути шнур. Наступний етап – перевірка діагоналей. Довжина діагоналей з протилежних кутів будинку повинна бути однакова, інакше, щось не так з кутами або з правильністю вимірювань довжини сторін. Перенесенням кілочків і вирівнюванням кутів потрібно поступово домогтися рівності цих діагоналей.

Коли основні зовнішні контури будинку готові, робиться розмітка фундаменту своїми руками по перегородках та прибудовам.

Після виконання першого етапу розмітки, слід приступати до викопування траншей, проте кілочки не зможуть вказувати кути, коли почнуться роботи з грунтом. Для того щоб розмітка залишилася, навіть коли кілочки вже не будуть вказувати на край контура, виконується обноска.

Цей другий етап також передбачає натяг шнура між елементами обноски. Цей шнур повинен бути встановлений за рівнем на вищій точці фундаменту. Вся обноска повинна бути вивірена, верхня її межа повинна бути на одному рівні – це важливо. Для більш точної розмітки, можливо, знадобиться нівелір.

Обноску необхідно робити, відступивши від лінії копки. У разі заливки стрічкового або стовпчастого фундаменту лінія обноски і буде внутрішньою межею заливки.

Після виконання всіх цих етапів можна приступити до викопування траншей безпосередньо під фундамент. Ширина траншей повинна враховувати наявність опалубки, тому слід копати трохи ширше.