Home / Фундамент / Ремонт та підсилення фундаментів

Ремонт та підсилення фундаментів

Підсилення фундаменту

При виникненні деформацій будівлі або при створенні надбудови потрібно робити підсилення фундаменту. Цей процес необхідний для його зміцнення і для того щоб збільшити несучу здатність. Щоб його зміцнити, уздовж деформованого …

Читати докладніше »

Як правило, утворення тріщин в будинку або іншому спорудженні виникає в результаті деформації фундаменту.

Це відбувається по ряду таких причин:

  • Помилка проектування;
  • вимивання грунту;
  • виробнича помилка під час будівництва;
  • неякісний матеріал;

Ці фактори викликають необхідність усунення аварійності будинку чи іншої споруди, змушують застосовувати щадні методи відновлення споруди.

Збільшення підошви або монтаж паль

Спочатку необхідно виконати проект з посилення фундаменту. Ці роботи проводяться кваліфікованим фахівцем. Проектування передбачає наявність існуючої основи і нових складових його посилення. Посилити його можна за допомогою збільшення підошви або вдатися до допомоги паль різних типів.

Збільшення підошви виконується у випадку, якщо несуча здатність грунту невелика. Також даний метод посилення буде необхідний при збільшенні навантаження на основу або при сильному пошкодженні в процесі експлуатації. Підошва збільшується завдяки залізобетонній «сорочці», а також неповної або повної підводці нового фундаменту. Залізобетонна сорочка має вигляд монолітною оболонкою, якою «обгортається» основа.

Крім вищезгаданого методу, фундамент будинку можна підсилити за допомогою паль. Таке посилення виконується за допомогою установки паль по всьому периметру фундаменту. Крім того, облаштувати їх можна і під ним. Вибір типу паль буде залежати від розмірів будови, від виникаючих навантажень, що діють на основу, а також від наявності обладнання та спецтехніки. Адже вбивання паль передбачає використання спеціальних машин.

Коли підходить такий спосіб:

  • значного збільшення навантаження на будинок;
  • нерівномірних і великих опадів грунту;
  • необхідності підвищення стійкості основи.

Роботи з ремонту

Ремонт фундаменту – робота, яка вимагає наявності досвіду і високої кваліфікації. Адже це одна з найскладніших частин заходів з благоустрою будинку. Якісний ремонт виключить появу в підвальних приміщеннях грунтових і атмосферних вод, а також забезпечить комфорт і безпеку мешканцям.

Ремонт необхідний, якщо:

  • будинок має видимий перекіс;
  • зруйновано частину фундаменту;
  • всередині будинку з’явилась сирість.

Всі ці ознаки вимагають виконання невідкладних заходів, необхідних для збереження будинку надалі. Ці заходи включають в себе захист від впливу атмосферних опадів за допомогою облаштування дренажних і зливових систем для відведення дощових та грунтових вод. Однак ці методи не завжди будуть ефективними. Скоріше, це додаток до таких кардинальних методів як заміна одного виду фундаменту на інший. Наприклад – стовпчастого на стрічковий. Або підйом основи з облаштуванням цоколя.

Заміна фундаменту

Найчастіше заміну основи вимагають старі будинки, що мають дерев’яний фундамент. Під впливом грунтових вод і опадів, він з часом приходить в непридатність. У результаті цього будинок може стати аварійним. Щоб не сталося катастрофи, зіпсований фундамент слід замінити новим, більш міцним.

Заміна основи проводиться поетапно. Спочатку необхідно правильно вибрати тип нової основи. Вона залежатиме від якості грунту. Потім зняти напругу на основу будинку, при цьому цілісність конструкції повинна бути збережена. Цьому допомагають за допомогою кам’яних стовпів, що встановлюються під стіни будівлі, так званих, «стільців». Щоб заміна фундаменту пройшла успішно, обов’язково слід використовувати контрольні рівневі маяки. Вони надалі будуть запобігати деформуванню.

Після установки «стільців», маяків і зміцнення стін будинку (за допомогою стяжки), видаляється старий фундамент. Розбирати стару основу можна за допомогою лому, кувалди, домкрата та інших підсобних інструментів. Заміна повинна відбуватися почерговим видаленням ділянок старої конструкції. Всі роботи повинні виконуватися акуратно, інакше може постраждати вся конструкція.

Новою основою для будинку може служити як дерев’яний, так і бетонний фундамент. Вибір його конструкції буде повністю залежати від якості грунту, на якій розташований будинок. Від цього ж залежатиме вартість матеріалу і трудомісткість виконуваних робіт. Заміну та реставрацію можна вважати завершеними, якщо після установки будуть засипані всі виниклі в процесі роботи порожнечі і якісно зроблене вимощення.