Підсилення фундаменту

При виникненні деформацій будівлі або при створенні надбудови потрібно робити підсилення фундаменту. Цей процес необхідний для його зміцнення і для того щоб збільшити несучу здатність. Щоб його зміцнити, уздовж деформованого фундаменту з двох сторін монтують нові балки, які проходитимуть через цоколь будови, і на які буде розподілено навантаження. Зазвичай застосовують балки із залізобетону або металу.

Процесс підсилення фундаменту

Конструкцію фундаменту зміцнюють, застосовуючи наскрізні анкери, які угвинчувалися в старий фундамент, щоб вони спільно сприймали і розподіляли навантаження. Обов’язково при цьому варто зробити очищення від бруду й старої штукатурки стін і фундаменту, після чого до нього прибивають сітку з металу, яка кріпиться до анкерів на певній відстані. Далі монтують опалубку і заливають бетоном конструкцію. Після того як бетон затвердіє, траншеї трамбують шарами і далі засипають.

Нову конструкцію фундаменту створюють на одному рівні зі старим, траншею риють вздовж старої ділянки по півтора-два метри, дно її добре трамбують і засипають щебенем, а потім заливають бетоном. Виривати траншею повністю немає необхідності, так як старий фундамент може випирати. Обов’язковою умовою є зміцнення кутів старої будови за допомогою похилих підпірок.

Між новим і старим фундаментом необхідно проводити закладку руберойду або толю. При зміні глибини закладення фундаменту створюють уступи не більше півметра заввишки. Перший уступ від старої конструкції створюють на відстані не менше одного метра.

Після того як фундамент посилений, можна починати надбудову будинку. Про це можна говорити тоді, коли протягом певного часу не виникають тріщини і злами в стінах конструкції.

Якщо планується додатково підсилити підвал, то стіни будівлі потрібно зміцнити за допомогою підпорок як внутрішніх, так і зовнішніх. Далі, ділянками по 80-100 сантиметрів виривають уздовж фундаменту траншею, яка зобов’язана бути тієї ж глибини, що і глибина фундаменту. Також правильно буде вичистити і вирівняти підставу під новий фундамент.

Фундамент краще створювати з двох шарів бетону: перший шар бажано зробити еластичним, другий повинен бути жорстким. Требуется добре утрамбувати бетон, щоб не виникало зазорів і просадки фундаменту.

Обов’язковою умовою при роботі над посиленням фундаменту є виконання всіх правил безпеки, адже будь-яка помилка може спричинити за собою руйнування будівлі або окремих його частин. Підсилення фундаменту краще довірити професіоналам, перемички і підпірки повинні бути встановлені з максимальною точністю та вмінням.