Home / Фундамент / Пальовий і стовпчастий фундамент

Пальовий і стовпчастий фундамент

Конструкція пальових фундаментів людству відома з давніх часів. Люди будували житло прямо на воді або в районах, які більш часто піддавалися затопленню. Використовувалися для цього палі, зроблені з колод, які піднімали будинок над землею до двох метрів. В давнину палі виготовлялися і заганялись в землю вручну. Такий спосіб будівлі був досить складним і трудомістким заняттям.

Застосування пальового фундаменту

Пальові фундаменти застосовуються на ділянках, які знаходяться на слабкому грунті, під спорудження в один або багато поверхів. Такий тип основи будівлі дає можливість уникнути виконання важких земляних робіт. Все виникаюче від будівлі навантаження йде на розташований внизу шар грунту. Забиваються палі в грунт за допомогою дорогої спецтехніки.

Забивні палі можуть бути похилими або вертикальними. Їх верхівка зрізується під один рівень. Кінці один з одним з’єднуються спеціальним ростверком. Він на себе приймає все навантаження, що йде від будівлі, рівномірно розподіляючи її по всіх стовбурах паль. Забивні підстави виконують із залізобетону. Також вони бувають металеві або дерев’яні.

Дерев’яні палі споруджуються з стовбурів дерев хвойних порід:

  • сосна;
  • кедр;
  • модрина;
  • дуб.

Залізобетонні палі виконуються в основному з квадратним перетином. Один з кінців загострюється (як і в дерев’яному варіанті) для того, щоб він легше входив в грунт. Металеві палі виробляються з металопрокату. Найчастіше вони заповнюються бетоном. Основна перевага трубчастих паль – їх легкість. Вони легко забиваються на велику глибину. Довжину залізних паль можна нарощувати в міру їх занурення в грунт. Залізні трубчасті палі, на поверхню яких наварена гвинтова смуга, називають гвинтовими. Вони угвинчуються в грунт, володіючи більшою несучою здатністю.

Види пальового фундаменту

Крім звичайних, існують також і «мікропалі». Вони виготовляються з залізобетону і мають довжину не більше 3-х метрів. Використовуються вони, як правило, при малоповерховому будівництві. Експлуатація таких паль дає можливість економити витрату бетону, однак при використанні мікропаль підвищується несуча здатність основної опори будівлі. Особливо помітний ефект їх застосування на рухливих і глинистих грунтах, коли потрібно закладка фундаменту на велику глибину. Доречно зазначити, що в Європі технологія застосування мікропаль для будівництва малоповерхових будівель використовується вже близько сорока років.

Установка фундаменту на мікропалі доступна в будь-який сезон. Вони застосовуються в будівництві як безпідвальних житлових будівель, так і в будівлях, що мають цокольні поверхи або підвали. У таких випадках для стін підвальних приміщень використовують спеціальні панелі, виготовлені із залізобетону. Основою для стін служить той же ростверк.

Буронабивні фундаменти

Буронабивні палі, при проведенні малоповерхової забудови, нічим не відрізняються по надійності від забивних. Навіть такий метод побудови фундаменту найбільш поширений на грунті, що має властивість спучування, адже цей спосіб гарантує повну цілісність фундаменту. Буронабивний фундамент має більш трудомістку технологію, ніж, наприклад, технологія пальового фундаменту. Зате тут не потрібна дорога оренда спецтехніки для забивання паль в грунт. Буронабивний фундамент виконується за допомогою бетонування. Бетон заливається в заздалегідь підготовлені й армовані свердловини.

Для більшої міцності буронабивної основи використовують арматурний каркас. У свердловини поміщають пов’язані три-чотири прута арматури. Армування виконують на випадок прояву ексцентричного навантаження або зсувного зусилля. Крім того, арматура є сполучною ланкою між ростверком і палями. Такий каркас перешкоджає розриву фундаменту від морозного спучування грунту.

Укладання бетону виконується шарами. Цей процес супроводжується штикуванням для кращого ущільнення бетонної суміші. Використовуваний під час заливки в свердловини бетон повинен бути обов’язково «важким». Його склад передбачає включення таких заповнювачів як кварцовий пісок, щебінь твердих гірських порід. Сам процес наповнення кожної свердловини бетонним розчином повинен виконуватися безперервно.

Для створення буронабивного фундаменту використовується спеціальна технологія, яка заснована на роботі машин імпульсної дії, так званих, пневмопробійників. Перевага даної технології полягає в тому, що стінки свердловини під дією бетону ущільнюються, при цьому підвищується і несуча властивість грунту. Як результат – несуча здатність буронабивних паль вище в 3-4 рази, ніж у звичайних.

Пальові фундаменти

При будівництві, і особливо проектуванні фундаменту, обов’язково слід враховувати види грунтів. Глибина залягання структурних елементів фундаменту повинна бути такою, щоб …

Read More »

Гвинтові палі для фундаменту

Gvintovі palі dlia fundamentu

Якісний і надійний фундамент – необхідна основа для будь-якого типу конструкції. При виборі виду фундаменту необхідно звернути увагу на тип …

Read More »

Фундамент для каркасного будинку

Fundament dlia karkasnogo budinku

Будь-яке будівництво передбачає спорудження фундаменту, без цієї основи споруди неможливе будівництво з необхідним запасом міцності. Зараз багато компаній пропонують будівництво …

Read More »