Home / Фундамент / Опалубка. Арматура. Бетон / Марка бетону для фундаменту

Марка бетону для фундаменту

Кам’яний матеріал, що утворюється в результаті затвердіння бетонної суміші, до складу якої входять пісок, цемент, вода, гравій в певних пропорціях, називається бетоном. У цій суміші цемент є в’язкою речовиною, а гравій з піском іменуються заповнювачами. В’язка речовина необхідна для того щоб додати матеріалу монолітності і зв’язати всі піщинки та інші суміші для наповнення і створити єдину монолітну речовину.

Залежно від мети робіт, в бетонуванні застосовують як великий, так і дрібний гравій, пропорції бетону для фундаменту також можуть варіюватися. Більш великий камінь дозволяє використовувати меншу кількість цементу, великі відстані між гравієм заповнюються цементом, а дрібні – піском. Завершальним етапом є «дозрівання бетону», для якого необхідно п’ять-десять днів, у цей період бетон набирає міцність. Остаточне затвердіння бетону займає близько місяця.

Армування фундамента

На ринку представлені різні сорти бетону, від вітчизняних та зарубіжних виробників. Марка бетону для фундаменту вибирається виходячи з області застосування. Клас бетону, водонепроникність, морозостійкість і марка – це основні характеристики бетону, які вказуються при проектуванні конструкцій. Марка бетону для фундаменту по міцності на стиск позначається числом від 100 до 800 з кроком в 50 кг / см 2, а в якості індексу застосовується буква «М». Таким чином, якщо ви бачите марку М350, то це означає, що міцність його на стиск становить не менше 350 МПа. Марка бетону по морозостійкості показує найбільшу кількість циклів, коли бетон поперемінно розморожується і заморожується. Зниження міцності при цьому допускається тільки на п’ять відсотків. Марки по морозостійкості мають індикацію з буквою «F», цифрове позначення цього параметра бетону виглядає так: F50, F75, F100, F150, F200, F300, F400.

Пропорції бетону для фундаменту, тобто масові частки піску і гравію, визначаються залежно від кількості цементу. Існує ще й водоцементне співвідношення, яке вказує на те, скільки води на кілограм необхідно для заливки фундаменту. Змінюючи водоцементне співвідношення, можна варіювати марку бетону, тобто різний склад бетону для фундаменту можна отримати, використовуючи одну і ту ж марку цементу.

Що стосується приготування бетону, то можливо кілька варіантів його замішування. Механічний спосіб з використанням бетономішалки – один з найпоширеніших і зручних. Спочатку необхідно взяти сухі складові складу бетону для цементу, потім, після їх ретельного змішування, додається вода, склад повинен бути однорідним, всі наповнювачі повинні бути рівномірно розподілені.

Використовувати приготований бетонний розчин необхідно протягом двох годин, після закінчення цього часу бетон твердне і вже не зможе ідеально заповнити всі порожнечі бетонованої поверхні або бетонованого обсягу.  Правильно вибраний склад бетону для фундаменту – початкова і найважливіша частина будівельних робіт. Підсумкова міцність конструкції безпосередньо залежить від умов, в яких відбувалося залиття, і від відповідності заявленого складу тому, який був фактично приготований.

Марки бетону вибираються після аналізу необхідних властивостей конструкції, головними параметрами, що впливають на підсумковий склад, є:

  • Поверховість майбутньої конструкції;
  • Матеріали, з яких будується будинок;
  • Тип обробки, який буде застосовний згодом.

Визначення властивостей бетону – дуже відповідальний процес, і помилка тут не допускається.