Home / Фундамент / Котлован під фундамент

Котлован під фундамент

Котлован під фундамент роблять у процесі земляних робіт. Такі роботи складаються з розробки виїмок або зведення насипів, результатом яких є різні земляні споруди.

Земляні споруди поділяються на:

  • Тимчасові – виїмки під траншеї для інженерних комунікацій, під фундаменти.
  • Постійні – виїмки для автодоріг, каналів, гребель і так далі.

Kotlovan pіd fundament

Будова котловану

Перед початком виконання земляних робіт проводиться планування земельної ділянки. На даному етапі виконується геодезична розбивка котловану, закріплюються осі з допомогою знаків, які ставлять на відстані близько двох метрів від зовнішньої риси майбутнього котловану.

Першим етапом робіт є будова котловану під фундамент. Знімається рослинний шар грунту на глибини близько 20 см. Починається виїмка грунту. Рити котлован необхідно акуратно, уникаючи осипання землі. Це надалі може скоротити витрату бетону. Рішення, щодо котловану під фундамент конкретного будинку (залежно від площі будинку, поверховості та інших параметрів), повинен прийняти геотехнік. Після того, як котлован готовий, потрібно підрівняти його стіни. Потім робиться подушка з дрібного щебеню. Трамбується. Це дозволить в майбутньому уникнути просідання грунту під фундаментом.

Далі потрібно виконати армування. Рекомендується використовувати будівельну арматуру. Каналізаційна і дренажна система повинні бути готові перед заливкою бетону. Готова, пов’язана арматура в’яжеться на кутах і стиках, що після заливки бетону дасть жорсткий загальний каркас під будівлю. Опалубка повинна закривати арматурну решітку з запасом на 20 сантиметрів. Підготовлений котлован під фундамент заливається бетонним розчином певної марки (не менше М300), що дасть йому міцність.

Опалубку можна знімати після того, як висох бетон. Фундамент будинку готовий. Тепер відповідно з готовим проектом можна будувати будинок.