Home / Фундамент / Дренаж. Утеплення / Консервація фундаменту на зиму

Консервація фундаменту на зиму

Для того щоб зберегти незакінчену будівельну конструкцію у повній цілості, рекомендується провести деякі заходи, які зможуть законсервувати будівництво на необхідний час.

Оскільки довговічність і надійність будинку, мікроклімат в приміщенні багато в чому залежать від фундаменту, проводиться консервація фундаменту на зиму.

Негативні наслідки, не законсервованого фундаменту ↑

У тому випадку, якщо з приходом холодів, фундамент залишити на зиму незахищеним, можуть виникнути такі проблеми:

  • Фундамент взимку, навесні чи восени можуть розмити грунтові води;
  • Низькі температури можуть привести до виникнення тріщин, які не дозволять відновити конструкцію і її доведеться розібрати, щоб побудувати заново.
  • Незахищений фундамент перемерзнув, може зруйнуватися через кілька років, що зробить будівлю непридатним до експлуатації.

Процедура консервації фундаменту ↑

Консервація фундаменту на зиму проводиться в кілька етапів. Починається процес консервації з гідроізоляції, проводити яку можна після того, як залитий фундамент простояв хоча б місяць. Проводити гідроізоляцію важливо до того, як почнуться морози. Немає необхідності проводити гідроізоляцію для стовпчастого або пальового фундаментів, оскільки тільки плитковий і стрічковий фундаменти потребують гідроізоляційної захисту.

Консервація фундаменту на зиму

Для здійснення гідроізоляції, використовують стрічкові матеріали. Найбільшою популярністю користується рубероїд, хоча армована поліетиленова плівка також застосовується в даних цілях, при цьому коштує вона набагато дешевше. Гідроізоляційним матеріалом ретельно покривають фундамент, щоб не допустити появи вологи і не дозволити фундаменту перемерзнути.

Точно також як гідроізоляцію, теплоізоляцію проводять на глибині, на якій відбувається промерзання грунту. Для цього використовують екструдований пінополістирол. Фундамент покривають утеплюючими плитами після того, як уже проведена гідроізоляція.

Фундамент покривають плівкою поверху, яку для фіксації присипають керамзитом, укладають блоки або цеглу.

Процес відведення ґрунтових вод ↑

Щоб споруда не дала тріщину, необхідно мінімізувати насичення грунту водою, особливо навесні. У зимовий період небезпека полягає в тому, що підвищена вологість грунту збільшує глибину його промерзання, що нерідко стає причиною деформації фундаменту. Щоб відвести воду від будівлі, рекомендують побудувати систему канавок і стоків.

Для цього необхідно:

  • Визначити де знаходиться найбільш низьке місце на ділянці;
  • Вирити в даному місці яму, виступаючу в ролі резервуара;
  • Прокопати канави, глибиною 40см по периметру фундаменту. Поглиблення з боку резервуара має бути 50 см.
  • Зробити відвідні стоки, по яких вода буде надходити в резервуар, розмістивши їх перпендикулярно канавкам.

Якщо всі етапи з консервації фундаменту на зиму проведені відповідно до вищеописаних рекомендацій, щодо , чи не зруйнується фундамент за зиму, турбуватися не доведеться.

Відео про консервацію фундамента на зиму ↑