Home / Фундамент / Фундамент своїми руками

Фундамент своїми руками

Not Found

Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.

Перш ніж почати будівництво будь-якої будівлі, необхідно мати чітке уявлення про те, як правильно виконувати той чи інший етап робіт. Особливо це актуально, якщо зводити споруду ви збираєтеся своїми власними силами.

Будь-яке будівництво починається з зведення фундаменту. Даний етап є не тільки дорогим, трудомістким, але і найвідповідальнішим. Тому, перш ніж почати виконання робіт, потрібно визначитися, який вид фундаменту Вам підійде найбільше всього.

Види несучих конструкцій

Найбільш часто вживані фундаменти для будівель існують в такому виконанні:

  • монолітний залізобетонний;
  • стовпчастий;
  • плитний;
  • свайний гвинтовий;
  • свайний буронабивної;
  • бутовий.

Переваги та принципи зведення

Найпоширенішим вважається стрічкова основа. У свою чергу, він може бути заглиблений або заглиблений. Заглиблений по своєму виконанню буває монолітний залізобетонний або збірний (з фундаментних блоків). Заглиблений фундамент підходить для будівництва більшості будівель, у тому числі і великих будинків, так як витримує великі навантаження. Мілкозаглиблений – прекрасно підійде в якості основи для каркасного будинку.

Наступним поширеним видом основи будинку можна назвати стовпчастий фундамент. Він досить простий за своєю конструкцією, і виконати його самостійно в домашніх умовах не так вже й складно. Однак така основа підійде не для всякої будови. Стовпчаста основа буде ідеальною для будов з полегшеними стінами. Також він припускає облаштування ростверку.

Плитний фундамент відмінно підійде для будинку, який належить побудувати на болотистому грунті. Даний тип основи до місця буде при будівництві будинку з близьким розташуванням грунтових вод. Конструкція плитної несучої конструкції виконана таким чином, що навантаження рівномірно розподіляється по всій площі опори фундаменту, тому він не буде деформуватися і руйнуватися.

Пальові види основ знайшли своє застосування на слабких грунтах. Основною перевагою такого роду конструкцій вважається невеликий обсяг земляних робіт. Однак негативні сторони пальова конструкція також має. Адже для вбивання паль навіть у слабкий грунт потрібно використання спецтехніки, яка забудовнику-самоука може припасти не по кишені.

Бутова основа не знайшла широкого застосування в приватному будівництві, проте такий вид також має право на існування зважаючи на деякі його переваги. Бутовий фундамент виконується з бутового каменю. Якщо є можливість придбати такий матеріал за невелику ціну, тоді вигода від його використання буде відчутною.

Всі перераховані види фундаменту можна застосовувати під час будівництва приватного будинку або заміського котеджу. Необхідно лише добре вивчити грунт і знати, яку саме будівлю належить побудувати, і вже тоді можна напевно визначитися з вибором відповідного фундаменту. При певній підготовці і володіючи мінімальними навичками будівництва, будь-який з перелічених видів фундаменту можна звести своїми руками. Важливо пам’ятати про наявність труб всіх комунікацій, що проходять через фундамент. Для їх обладнання в фундаменті будинку повинні бути заздалегідь передбачені відповідні можливості виведення.

Основні етапи зведення основи будівлі

На початку зведення фундаменту дуже важливо точно виконати розмітку, потім правильно зібрати опалубку і каркас з арматури. Розмітка передбачає чітке дотримання прямих кутів і рівних діагоналей будівлі. Для установки опалубки використовуються дерев’яні дошки однакової товщини або готові дерев’яні щити, які підпираються і кріпляться між собою брусками.

Ці роботи необхідно виконати для того, щоб опалубка не мала можливості зруйнуватися під час заливки бетону. Арматурний каркас збирається завчасно. Перед установкою його в опалубку необхідно подбати про те, щоб каркас лежав не на землі, а на кам’яній «подушці». Для того щоб бетон не мав можливості прилипнути до стінок опалубки, їх необхідно оббити пергаміном або толем. Після заливки з бетонної суміші необхідно видалити повітря. Таку роботу можна виконати за допомогою металевого штиря або обрізка арматури. Після того, як бетон «схопиться», необхідно виконати його гідроізоляцію.

Гідроізоляція: значення і принцип робіт

Даний вид робіт є важливим етапом при зведенні основи будинку. Створення гідроізоляції вимагає особливого, якісного підходу, адже від цього залежатиме термін служби несучої конструкції. Гідроізоляційними матеріалами обробляються бічні поверхні опор. Це зменшить зчеплення грунту та фундаменту. Верхня частина ростверку і його основи також підлягає гідроізоляції, інакше вогкість потраплятиме на внутрішні стіни фундаменту, поступово руйнуючи їх.

Коли основа буде повністю готова, необхідно обов’язково виконати для нього вимощення. Вимощення робиться з бетону. Її ширина зазвичай складає 0,5 м. При обладнанні вимощення необхідно передбачити температурні шви. Також потрібно обладнати зливові канали, які від будинку будуть відводити воду. Після виконання всіх цих робіт зведення фундаменту можна вважати закінченим.