Home / Фундамент / Фундамент на болотистому грунті

Фундамент на болотистому грунті

Побудувати довговічний і надійний фундамент на болотистому грунті досить важко. Показник несучої здатності грунту дуже низький, тому доводиться використовувати різні хитрощі.

Особливості болотистого грунту ↑

Пояснюється поява болотистих грунтів двома факторами:

  • Наявність в них високих і бурхливих вод;
  • Складом грунту.

Фундамент на болотистому грунті містить в собі безліч небезпек. Слід згадати про схильність грунтових мас до деформації. Грунт неоднорідний. Заболочений грунт в зимовий період часу доставляє великі проблеми. Земля може спучуватися дуже близько від основи. Зростає навантаження на несучу конструкцію з напрямку нижньої ділянки.

Fundament na bolotistomu gruntі

Від вологості і вогкості постраждають основи будівель. Фундамент на болотистому грунті регулярно піддається впливу вогкості і вологи.

Свайний фундамент ↑

Рішенням для болотистих грунтів є свайний фундамент. Палі коштують досить дорого, монтаж вимагає досить складних попередніх інженерних розрахунків та найму спецтехніки. Палі надійно захищають будівлю від безлічі зовнішніх факторів, які здатні нашкодити споруді. Палі входять в шари з більш високим показником несучої здатності.

Для облаштування фундаменту на болотистому грунті найкраще застосовувати залізобетон. Після монтажу паль починається будівництво ростверку. Для болотистих грунтів його часто роблять із залізобетонної плити. Ростверк розподіляє рівномірно навантаження, яке будинок чинить на основу.

Після монтажу плити зводять стінові конструкції, дах та інші складові будівель з урахуванням болотних умов.

Відео про фундаменти на болотистих грунтах ↑