Фундамент для теплиці

Театр починається з вішалки, а будь-яка будівля – з фундаменту. Будь це багатоповерхова будівля або невелика теплиця, найголовніше в них – фундамент. І хоча у випадку з теплицею деякі садівники задаються питанням необхідності фундаменту, все ж варто подумати про нього. Адже основа всю будову тримає.

Фундамент для теплиці

Вважається , що фундамент для теплиці повинен виконувати всього дві функції: бути міцною основою і захищати тепличні рослини від агресивного впливу погоди і бур’янів. Але потрібно враховувати ще й третій аспект : легкий полікарбонат або важкі скляні блоки дають різне навантаження на основу. Добротність конструкції залежить від поєднання матеріалів та основи . Згадаймо і про четверту функції – теплової . За даними досліджень , фундамент дає від 5 до 10 % економії тепла , що важливо для садівника. Правильно вибраний фундамент дозволить теплиці якісно функціонувати довгі роки.

Види фундаментних основ під теплиці

Металевий фундамент.

Дана основа часто (проте не завжди) йде в комплекті з основною конструкцією теплиці. Якщо ви придбали подібну конструкцію, потрібно всього лише уважно переглянути інструкцію і провести збірку, починаючи з металевого фундаменту. У розмічену рівну площадку землі по периметру вкручуються металеві стовпи або жердини. До них в подальшому процесі зборки кріпляться інші деталі.

Фундамент для теплиці у вигляді дерев’яних брусів.

Вся споруда по периметру обв’язується дерев’яними брусами. Фахівці вказують оптимальний перетин бруса для даної основи – 12 * 12 сантиметрів. Перед установкою бруси обов’язково обробляються оліфою або іншими засобами , які захищають дерево від гниття. У попередньо вириту траншею прокладкою укладається толь, а потім вже сам брус . Другим варіантом установки фундаменту з брусів є його пряме фіксування на землі без траншеї. Просто вирівнюється пласт землі , покривається піском , який служить своєрідною подушкою , потім кладуться бруси. З усіх фундаментів цей є найлегшим в установці і мобільним , якщо потрібно поміняти місце розташування теплиці через виснаження грунту. Але одночасно з цими перевагами є і мінус – недовговічність . Чим би не був оброблений брус , він все ж гниє , і тому розраховувати на такий фундамент можна на строк не більше п’яти років.

Блоковий фундамент.

Його назва говорить за себе. У даному випадку фундамент для теплиці зроблений з блоків ФБС. Невеликі за розміром (200 * 200 * 400 міліметрів ) , але стійкі за морозостійкістю , вони служать міцною основою теплиці. При установці блоків не потрібно рити траншею. Необхідно вирівняти поверхню , засипати її десятисантиметровим шаром гравію , на гравій викласти тонкий шар бетону, і потім розміщувати блоки. Після установки необхідна негайна процедура вирівнювання по вертикалі і горизонталі. Такий фундамент можна встановити і без цементної основи , тоді він стає розбірним , що також є перевагою.

Точечний фундамент.

Точечний фундамент встановлюється тільки в певних місцях. Найчастіше під головними опорними стовпами. У підготовлені ями вставляються опорні застави і заливаються цементним розчином. Він надає стійкість конструкції, але зовсім не надійний як захист від погоди і бур’янів.

Стрічковий фундамент.

Даний вид фундаменту найбільш популярний. Являє собою стрічкову кам’яну кладку або стрічкову бетонну заливку. Глибина відходу в землю становить від вісімдесяти сантиметрів, а ширина повинна бути не менше десяти сантиметрів. Інші параметри не критичні. Залежно від завдань теплиці, регіонів розміщення, вони зазнають змін. З метою економії можна утеплити межі фундаменту герметичними пінопластовими плитами.

Важливо пам’ятати, що закладаючи фундамент під теплицю, треба врахувати температурний режим місцевості, і якщо основа передбачає траншею, викопати її такої глибини, яка захистить рослини від промерзання грунту в зимовий час.