Home / Фундамент / Пальовий і стовпчастий фундамент / Фундамент для каркасного будинку

Фундамент для каркасного будинку

Будь-яке будівництво передбачає спорудження фундаменту, без цієї основи споруди неможливе будівництво з необхідним запасом міцності. Зараз багато компаній пропонують будівництво будинків за каркасною технологією, але оскільки даний метод був розроблений в інших кліматичних умовах, необхідна адаптація під нашу смугу. Дерев’яні каркасні будинки вирішили раз і назавжди проблеми, пов’язані зі складністю індивідуальних будівель, завдяки доступній ціні і відносній простоті зведення.

Fundament dlia karkasnogo budinku

Особливістю такої будівлі був фундамент для каркасного будинку полегшеного типу. Саме використання конструктивно нескладної системи для фундаменту дозволяє заощадити в процесі будівництва.

Як правило, якщо застосовується каркасна технологія, то типи фундаментів можуть бути такі:

  • Легкий стрічковий;
  • Стовпчастий;
  • Стрічково-стовпчастий.

У процентному співвідношенні ціна на фундамент для каркасного будинку при стрічковому його типі становить близько 20% від сумарної вартості будинку.

Дуже важливим питанням є гідроізоляція фундаменту і місця стикування з дерев’яним каркасом будинку. Елементи фундаменту, які знаходяться під землею, обробляються спеціальними речовинами і захищаються шаром гідроізоляції, а поверхні, що виступають над землею, повинні підніматися повище, вони повинні бути покриті шаром гідрофобної мастики.

Якщо розглядати послідовність етапів при зведенні такого будинку, то можна виділити наступні етапи:

  • Вибір типу фундаменту для каркасного будинку, заливка, гідроізоляція;
  • Встановлення каркасу нижнього перекриття, необхідно ретельно розрахувати довжину перекриття;
  • На перекриття встановлюються безпосередньо зовнішні стіни самого будинку і внутрішні перегородки;
  • По всьому периметру секційно встановлюються фрагменти зовнішніх стін , а потім секції повинні бути збиті між собою спеціальними цвяхами , після чого прошиті плитою OSB , внутрішні перегородки встановлюються таким же чином ;
  • За допомогою саморізів , іноді шпильок , секції з’єднуються з сусідніми , через бічні стійки ;
  • Після того , як стіни першого поверху встановлені , все накривається міжповерховим перекриттям , а потім зводяться стіни другого поверху ;
  • За таким же принципом встановлюється таке перекриття для мансарди , на яке буде встановлена кроквяна система.

Два з перерахованих вище видів фундаментів, а саме стрічковий і стрічково-стовпчастий, застосовуються тоді, коли площа будинку складає більше 80 метрів квадратних. Тільки в цьому випадку є сенс витрачатися на такий дорогий фундамент, але якщо будинок буде не більшим, одноповерховим або з невеликою мансардного надбудовою, можна сміливо застосовувати стовпчастий фундамент для каркасного будинку. Найголовніша процедура в його зведенні – це розмітка основи фундаменту, вона повинна бути виконана правильно. Стовпи повинні бути обов’язково розташовані під перетинами внутрішніх перегородок, під кутами зовнішніх стін і, зрозуміло, рівномірно під стінами. Розрахунок і проектування фундаменту – це етап, на якому не варто економити, то ж можна сказати і про вибір матеріалів для стовпів фундаменту. Стовпи можуть бути виконані з цегли, колод, з армованих труб, бетонних блоків.

Стовпчастий фундамент для каркасного будинку можна зводити тільки при певних типах грунтів, про це теж не можна забувати. Райони зі слабким грунтом не підходять для таких фундаментів, зате дачні котеджні містечка в заплавах річок часто будуються як раз на стовпчастих фундаментах.