Home / Фундамент / Фундамент для дому

Фундамент для дому

Котлован під фундамент

Kotlovan pіd fundament

Котлован під фундамент роблять у процесі земляних робіт. Такі роботи складаються з розробки виїмок або зведення насипів, результатом яких є різні земляні споруди. Земляні споруди поділяються на: Тимчасові – виїмки …

Читати докладніше »

Вартість фундамента для будинку

Vartіst` fundamentu

Опорна частина будівлі – це фундамент. Він призначений для передачі навантажень від розташованих вище будівельних конструкцій будинку на грунтову основу. Від того, як правильно побудований фундамент, від його надійності в …

Читати докладніше »

Фундамент на болотистому грунті

Fundament na bolotistomu gruntі

Побудувати довговічний і надійний фундамент на болотистому грунті досить важко. Показник несучої здатності грунту дуже низький, тому доводиться використовувати різні хитрощі. Зміст статті: Особливості болотистого грунту Свайний фундамент Відео про …

Читати докладніше »

Кожен забудовник, що виконує будівельні роботи, прагне до двох абсолютно протилежних речей: намагається виконати всі роботи в мінімальні терміни і при цьому чекає максимальної надійності від конструкції яка зводиться. У кінцевому підсумку доводиться робити вибір між швидкістю виконання робіт та їх якістю. Особливо легко помилитися на перших кроках забудови – фундаменті. До його зведення необхідно поставитися особливо уважно.

Загальні принципи будівництва

Спочатку виконуються роботи з проектування. Якщо помилка виникає на цьому етапі, то надалі забудовник поставить себе в положення людини, що грає в лотерею. Ставкою в цьому випадку буде міцність майбутнього будинку.

Наступним етапом у споруді фундаменту є розмітка, яка позначить межі будови. Після розмітки виконуються земляні роботи, і виробляється підготовка «подушки» (з піску або гравію). Потім відбувається укладання несучих елементів фундаменту. Залежно від технології, яка використовується в кожному окремому випадку, зведення фундаменту може мати деякі особливості, проте в цілому весь процес саме такий.

Вибір типу несучої конструкції

Фундамент є опорною частиною будь-якої будівлі, в тому числі і заміського будинку або котеджу. Він призначений для передачі навантажень від даху і стін будівлі до його основи. Від якості виконання робіт будуть надалі залежати експлуатаційні якості всієї будівлі, особливо його довговічність. Міцний фундамент – основа надійного будинку. Його вигляд, а також глибина виконання залежатимуть від несучої здатності грунту, на якому буде будівництво, рельєфу ландшафту, рівня грантової води, поверховості будинку.

Будівництво легкого заміського будинку або невеликого котеджу припускає мілкозаглиблений фундамент. Для такого будівництва він буде і надійним, і економічним. Даний вид основи закладається на глибині 0,5-0,1 м від земної поверхні або ж прямо на поверхні землі, при цьому грунт краще замінити піском.

Крім іншого, глибина закладки фундаменту буде залежати від промерзання грунту в зимовий період, від наявності в будинку підвалу і загального характеру навантажень конструкції. Виходячи з вищенаведених доводів, несуча конструкція повинна знаходитися на поверхні, вільної від снігового покриву. Основа внутрішніх стін або колон, які знаходяться в опалювальній частини будівлі за умови відсутності підвалу, закладається на меншу глибину.

Існуючі види основ будівлі

Розглянемо детально кожен тип несучої конструкції, їх плюси і мінуси і можливості використання.

Стрічковий

Вони бувають трапецієподібної, прямокутної або ступінчастої форми. Іноді вони виконуються з більш розширеною нижньою частиною. Такий фундамент краще інших витримує навантаження і не деформується. Виконується він, як правило, з бутобетону, збірних бетонних або залізобетонних плит і блоків.

Небезпечним сколюванню і розтягуючому напруженню бічні грані «стрічки” не піддаються, за умови, що кути їх нахилу при зведенні не перевищать 45 градусів (для бетону).

Бутовий

Такий фундамент при кладці рваним бутом має ширину 0,65 м, а фундамент, виконаний з бутової плити, – 0,55 м. Східці такої основи мають висоту близько 0,50 метра, а їх ширина може досягати 0,25 метра. Фундамент з бутового каменю повинен виконуватися висококваліфікованими фахівцями, так як автоматизація таких робіт при самостійному зведенні – утруднена, на відміну від інших видів несучої конструкції.

Збірний

Збірні фундаменти виконуються з «подушки», яка складається із залізобетонних плит (блоків). Останні, в свою чергу, укладаються на утрамбовану піщану площадку (товщина майданчика повинна бути 0,15 метра). Вертикальні стіни фундаменту також виконуються з бетонних блоків. Блок-подушка має ширину 0,60-3,2 метра і товщину 300 або 500 міліметрів. Блок-стінка має ширину 0,30-0,60 м, і висоту 580 або 280 мм, її довжина може складати 2,38, 0,78 і 1,18 м. Якщо грунт, на якому виробляються будівельні роботи, слабкий, то в збірному фундаменті використовують залізобетонний пояс або армований шов. Стовпчасту основу найчастіше встановлюють під окремо стоячі опори будівлі – цегляні стовпи, залізобетонні колони і т.д.

Суцільний

Виконується у вигляді монолітної ребристої залізобетонної плити, він надійно захищає підвальне приміщення від проникнення в нього грунтових вод.

Свайний

Дає можливість практично повністю обійтися без виконання земляних робіт в безпідвальних будівлях.

Гідроізоляція основи будівлі

Так як фундаменти піддаються впливу підвищеної вологості, яка надходить через грунт, їх необхідно ізолювати за допомогою спеціального гідроізоляційного шару. У будинках, обладнаних підвальним приміщенням, гідроізоляція укладається в два шари послідовно.

Перший шар виконується в кладці фундаменту в рівні з підлогою підвалу. Другий шар укладається в «цоколі», на 200-250 мм вище, ніж поверхня тротуару або вимощення. Шар гідроізоляції також складається з двох шарів. Це можуть бути склеєні між собою за допомогою бітумної мастики рулонні матеріали по типу руберойду. Крім того, зовнішні стіни і підлога у підвалі також підлягають обробці.