Home / Фундамент / Дренаж. Утеплення

Дренаж. Утеплення

Дренаж фундаменту

Дренаж є необхідною умовою безпеки і надійності всього будинку. Грунт, який має низьку здатність до вбирання води, призводить до скупчення вологи в підвальному приміщенні. Сезонне збільшення рівня підземні вод також …

Читати докладніше »

Консервація фундаменту на зиму

Для того щоб зберегти незакінчену будівельну конструкцію у повній цілості, рекомендується провести деякі заходи, які зможуть законсервувати будівництво на необхідний час. Зміст статті: Негативні наслідки, не законсервованого фундаменту Процедура консервації …

Читати докладніше »

Як утеплити фундамент?

Від десяти до двадцяти відсотків усіх теплових втрат будівель припадають на конструкцію фундаменту і область цоколя. Утеплення частин будови, які заглиблені, дає можливість зменшити тепловтрати, захистити фундамент від морозу, зайвої …

Читати докладніше »

Як правильно зробити дренаж навколо будинку

Як правильно зробити дренаж навколо будинку

Переймаючись думками, як правильно зробити дренаж навколо будинку, де відсутність вогкості на обличчя, а калюжі не скупчуються під час дощів, хвилює багатьох. Такі будівлі повинні мати прекрасну дренажну систему. І …

Читати докладніше »

Дренажні системи

Вологий грунт або наявність в регіоні рясних опадів не будуть страшні, якщо під час будівництва правильно організувати дренажну систему.

Існує декілька ефективних способів відведення вологи від фундаменту:

  • дренаж ділянки;
  • дренаж підвалу або пристінний дренаж;
  • зливова (дощова) каналізація;
  • виконання робіт з гідроізоляції фундаменту.

Пристінний дренаж

Одним з найефективніших способів захисту фундаменту будинку вважається пристінний дренаж. Адже він не тільки здатний відвести від фундаменту талу воду, грунтові води, дощову воду, а й добре протистоїть сезонному граничному підйому ґрунтової води. Пристінний дренаж являє собою замкнуту систему труб, що лежать під ухилом, і знаходиться нижче рівня найбільш глибокої основи фундаменту будівлі.

По кутах всієї дренажної системи розташовані «оглядові колодязі», завдяки яким можна очистити утворене засмічення. Вода збирається в дренажних трубах і потрапляє в збірний колодязь. За межі ділянки із збірного колодязя воду відводити можна різними способами. Її можна відкачати мотопомпою або за допомогою асенізаторної машини.

Дренаж такої конструкції зніме механічну і гідростатичну складову тиску ґрунтової води на основу фундаменту. Втім, дренажні труби не дозволяють повністю ліквідувати потрапляння вологи на стіни підвалу або льоху. Для виключення капілярного проникнення води всередину залізобетонних конструкцій, необхідно обладнати фундамент підвальних приміщень якісною гідроізоляцією.

Утеплення фундаменту

Утеплення підземної частини будівлі ліквідує або суттєво зменшує вплив на фундамент такого фактора, як низькі температури. Адже через сильні морози фундамент може піддаватися деформації, що, в свою чергу, спричинить погіршення міцності всього будинку. Традиційна міра, така як облаштування під фундаментом будинку піщаної подушки, лише частково вирішує проблему. Лише повне утеплення всього периметра фундаменту будинку усуне такий несприятливий фактор, як мороз.

Надійна експлуатація підвального приміщення може забезпечуватися лише наявністю теплоізоляції на зовнішніх конструкціях, які стикаються з грунтом.

Теплоізоляційний матеріал повинен відповідати таким умовам:

  • мати високу механічну міцність;
  • мати низький коефіцієнт теплопровідності;
  • володіти високими водовідштовхувальними властивостями;
  • повинен бути екологічно чистим;
  • бути довговічним (довговічність матеріалу повинна бути не менше 50 років).

Всім умовам добре відповідають два найпоширеніші утеплювача – полістирол і пінополіуретан. Ці утеплювачі доступні за ціною і відмінно зберігають тепло в підвальних приміщеннях. Однак між ними, все ж, є різниця. Поліуретанові покриття монолітні. Воно не містить швів, через які волога і холод могли б проникнути до фундаменту.

При утепленні фундаменту полістиролом стики між плитами необхідно закрити, інакше з’являться містки холоду. Також при використанні полістирольних плит потрібні додаткове кріплення, що призводить до подорожчання конструкції і збільшення трудомісткості робіт. Необхідно знати, що втрати тепла, що проходять через підвальні приміщення, становлять близько 15% загальних втрат тепла всього будинку.