Home / Фундамент / Дренаж. Утеплення / Дренаж фундаменту

Дренаж фундаменту

Дренаж є необхідною умовою безпеки і надійності всього будинку. Грунт, який має низьку здатність до вбирання води, призводить до скупчення вологи в підвальному приміщенні. Сезонне збільшення рівня підземні вод також може привести до скупчення води. Дані фактори згубні для підвальних приміщень і для всієї будови.

Крім шкоди, що наноситься будівлі, висока вологість веде до гниття кореневої системи дерев, квіткових рослин, газонів і так далі. Тому навколо фундаменту будинку також необхідно зробити дренаж.

Дренаж фундаменту

Дренаж фундаменту у багато разів зменшує ймовірність появи таких проблем. Дозволяє тримати рівень вологи під контролем.

Будова дренажної системи ↑

Визначається рівень грунтових вод. Розробляється вертикальне планування ділянки, знаходиться місце для установки приймача для води. Для створення надійного і доброго дренажу по периметру будинку, каналізаційна і спеціальна труба повинні закладатися під однаковим кутом. На вирівнюючий шар, що знаходиться нижче основи фундаменту укладається труба. З траншеї прибираються камені. Викладається шар піску.

Для обладнання дренажу можуть використовуватися такі типи труб: з шаром геоматеріала для фільтрації і без.

Види дренажу ↑

  • Дренаж ділянки садової – труби підводяться до інспекційного колодязю, в який встановлюються перехідники, пісковловлювач та інші елементи;
  • Дренаж будинку – найпростіший і економний дренаж будинку траншейний;
  • Дренаж фундаменту – складна система по периметру фундаменту, укладання дренажної труби і каналізації проводяться паралельно один одному;
  • Пристінний дренаж – замкнута система перфорованих труб, надійно захищає стіни будинку і фундамент від вогкості.

Дренаж цоколя , як правило , коштує недорого і при цьому працює ефективно і довго. Монтаж пристінного дренажу фундаменту можна здійснювати через кілька метрів від стін будинку по всьому периметру. Укладаються труби на шар піску. Забезпечується нахил труб на один сантиметр через кожні два метри. Пристінний дренаж фундаменту ефективно захищає будинок від руйнування.

Грамотне пристрій дренажу будівлі – запорука довговічності будинку і комфортного життя , так як висока вологість призводить до утворення грибків і плісняви , небезпечних для життя людини.

Відео про дренаж фундамента ↑