Home / Фундамент / Баня, гараж, паркан та інші споруди

Баня, гараж, паркан та інші споруди

Фундамент для теплиці

Театр починається з вішалки, а будь-яка будівля – з фундаменту. Будь це багатоповерхова будівля або невелика теплиця, найголовніше в них – фундамент. І хоча у випадку з теплицею деякі садівники …

Читати докладніше »

Будь-який вид будівельних робіт починається з проекту. І цю роботу, як правило, виконують фахівці. Однак існують ситуації, коли подібний розрахунок можна виконати і самому. Наприклад, існує простий розрахунок, який дозволить створити надійний фундамент для лазні або сауни. При самостійному розрахунку основи під лазню необхідно знати, що його ширина повинна бути на 10 см більше ширини майбутньої стіни лазні або сауни.

Основа під лазню

Фундаменти мають багато різновидів:

 • стовпчастий;
 • свайно-гвинтовий;
 • стрічковий;
 • плитний;
 • залізобетонний монолітний.

Тому, перш ніж почати будівництво, необхідно знати склад грунту на місці зведення фундаменту. Для цього необхідно викопати на ділянці будівництва яму глибиною 75-150 см і уважно вивчити її грунт. Якщо стінки ями будуть торф’янисті (у вигляді дрібного піску), це показник того, що грунт на місці будівництва слабкий. Такий грунт вимагає установки або свайно-гвинтового, або плитного фундаменту. У кожному разі, на слабкому грунті потрібно зведення міцного монолітного фундаменту. Якщо грунт на місці будівництва лазні складається з ущільненого дрібнофракційного піску, кварцу або скелястої породи, то вона відмінно підійде для фундаменту будь-якого типу.

Необхідний будівельний матеріал

Будівництво припускає використання таких будівельних матеріалів:

 • цегла;
 • природний або штучний камінь;
 • цемент;
 • пісок;
 • піноблоки.

Для зведення стовпчастого фундаменту будуть потрібні колоди або дерев’яний брус. Якщо грунт на будівельному майданчику слабкий, то ідеальним рішенням для нього стане установка гвинтової несучої конструкції. Пам’ятайте, що точна розмітка основи стане запорукою його надійності, а також заощадить кошти на закупівлю будівельних матеріалів.

Фундамент для будівлі гаража

Для зведення гаража найоптимальнішим вважається грунт, що не розмитий грантовими водами. Перш ніж будувати гараж, необхідно розрахувати (за допомогою спеціаліста) глибину промерзання грунту. Адже глибина промерзання і рівень знаходження грунтових вод – є важливими параметрами для вибору глибини закладки майбутнього фундаменту. Споруда зазвичай робиться стрічковим методом.

Даний вид визначає використання таких матеріалів:

 • бут (порода каменю);
 • бутобетон;
 • бетон;
 • цегла;
 • збірний залізобетон.

Стрічковий фундамент – конструкція, яка в точності повторює периметр будови (для гаража використовують стандартні розміри 5,5 х 3 м). Поглиблюється фундамент залежно від типу грунту на 55-95 см. Товщина повинна складати 45-50 см.

Етапи будівництва

Спочатку виривається траншея під розмір майбутнього гаража. Потім на дно котловану засипається щебінь, щільно утрамбовується і заливається цементним розчином. По всьому периметру закріплюються дощаті щити. Їх висота повинна дорівнювати висоті передбачуваного фундаменту. Щити фіксуються із зовнішнього боку кілками, забитими в землю.

Надійність структури забезпечать металеві арматурні стержні. Внутрішню сторону щитів необхідно захистити поліетиленом. Такий запобіжний захід необхідний для того, щоб бетон не витікав через можливі щілини між дошками.

Правильно готуємо бетон

У сухий щебінь або пісок додаємо цемент. Повинна вийти одноколірна сіра маса. Отримана субстанція заливається водою. Необхідно ретельно перемішувати суміш. Найкраще її готувати в електричній бетономішалці. Готова бетонна суміш укладається поетапно в декілька шарів. Кожен шар складає 10-15 см. Основні ж пропорції приготування бетону такі: одне відро цементу розбавляємо піском і щебенем (піску і щебеню беремо також по півтора відра). У підсумку виходить пропорція один до трьох.

Фундамент для забору, та інших споруд

Основа обов’язково встановлюється під наступні види забору:

 • цегляний;
 • з профнастилу;
 • кам’яний;
 • суцільний дерев’яний.

Фундамент, встановлений під паркан, стане йому надійною опорою і збереже від передчасного руйнування. Найчастіше встановлюють основу стрічкового виду. Закладається він на невелику глибину, адже сама конструкція паркану, як правило, не має великої ваги.

Зведення фундаменту для забору, як і для інших споруд, передбачає виготовлення опалубки, яку необхідно встановити по всьому периметру. Потім опалубка заливається розчином бетону, після чого його поверхня вирівнюється. Застиглий бетон покривається шаром гідроізоляції.

Інші споруди

Для будівлі легких споруд, таких, наприклад, як сарай з дерев’яних дощок, можна вибрати більш простий варіант. По периметру сараю викладаються цегляні «стільчики». Вони захищають нижню дерев’яну обв’язку будови від вогкості. Спочатку на «стільчики» лягає шар гідроізоляції, потім укладається брус, який є нижньою обв’язкою.

Для капітальної будови фундамент зводиться за більш складною технологією. Якщо на підлогу споруди буде велике навантаження, наприклад, від коліс автомобіля, то фундамент необхідно залити у вигляді монолітної плити. Останню необхідно виконувати на насип, висота якого становить 15-20 см від поверхні землі. Сарай з такою капітальною підлогою буде надійно захищений від небажаних і шкідливих гризунів, а приміщення всередині – завжди буде сухим.