Home / Інше / Флюгер на дах – прикрашайте свій будинок!

Флюгер на дах – прикрашайте свій будинок!

Особливим декоративним елементом, який встановлюється для краси, а також має функціональне призначення, є флюгер. Це найдавніший метеорологічний прилад, відомий нам. Він допомагає визначити не тільки напрямок вітру, але також і його силу. Флюгер представляє собою розташовану на вертикальній осі плоску конструкцію, яка обертається в певному напрямку під дією сили вітру. Противагу цього плоского елемента показує напрямок, звідки дме вітер.

Часто флюгер на дах встановлюється на найвищій точці покрівлі і є окрасою всього будови. Складається флюгер з кронштейна, флюгарка і троянди вітрів. Зараз, крім відомого зображення півня, для флюгерів застосовують різноманітні інші фігурки, часто вони мають символічне значення і є оберегом сім’ї, що живе в будинку.

Флюгер на дах - прикрашайте свій будинок!

Ковані флюгери, створені на замовлення, є прекрасним подарунком на новосілля. Оригінальна фігурка буде не тільки поєднуватися з модною зараз такими же металевими вуличними меблями, а й дозволить побачити потрібний будинок з дальньої відстані.

Купити флюгер можна в спеціалізованих будівельних магазинах, або ж виготовити на замовлення в майстернях ковалів. Раніше флюгери робили з дерева, але зараз все більше застосовується метал, так як він не схильний до атмосферних впливів і служить довше.

Незвичайне застосування знайшли флюгери в садах і городах, спеціальні конструкції, тільки вже механізовані і з пропелерами, застосовують для відлякування ящірок і землерийок, які завдають шкоди врожаю і садовим рослинам. Такий флюгер, купити який можна в садівничих магазинах, можна використовувати для відлякування кротів або інших тварин, які облюбували вашу присадибну або садову ділянку.

Існує багато майстерень ковалів з художньої кування, де вам запропонують об’ємні каталоги для вибору зображення і форми флюгера, але також можна замовити вироби за вашим власними ескізами і, наприклад, створити ексклюзивний зразок залежно від вашого знаку зодіаку або іншої значущої для вас символіки.

Флюгер, зроблений на замовлення, додасть вашому будинку особливий шарм і колорит і стане своєрідною візитною карткою для сімейного особняка.

Матеріали, які найчастіше застосовуються для виготовлення флюгера:

  • мідь;
  • кований метал;

Нерідко флюгер оснащується спеціальними додатковими пристроями, які дозволять визначити швидкість вітру на вулиці.

Встановлювати флюгер нескладно, для цього необхідні тільки спеціальні кріпильні елементи і рівень, так як необхідно змонтувати конструкцію строго вертикально. Встановлення флюгера вимагає все ж деякої вправності, тому, якщо сумніваєтеся у своїх силах, краще довірити цю роботу професіоналам. Якщо флюгер виготовлений правильно і з рівномірною щільністю матеріалу, то не буде необхідності його балансувати, а короткого імпульсу від вітру буде достатньо для того щоб ви дізналися точний напрям руху повітря і його силу.

Потрібно відзначити і ще одне призначення флюгера – захист димової труби від задування вітру. Грамотно змонтований флюгер допоможе уникнути втрат тепла в результаті попадання холодного повітря в систему вентиляції.

Якщо у вас є час і бажання, то абсолютно нескладно виготовити флюгер на дах власного будинку з підручних матеріалів, проте для того щоб виріб не тільки прикрашало коник покрівлі, але ще і вірно працювало, необхідно подбати про ретельний баланс конструкції.