Home / Дах / Як правильно утеплити дах?

Як правильно утеплити дах?

Як відомо, на дах витрачається близько третина частини тепла всього житлового будинку і потоки теплого повітря, піднімаючись вгору, або залишаються в приміщенні, або йдуть через холодний дах. Тому питання правильного утеплення даху – це не тільки питання грамотного рішення конструкції покрівлі, але і можливість надалі заощадити значні кошти на опаленні і створити комфортні умови в будинку.

Якісна і надійна теплоізоляція – це і є відповідь на питання, як правильно утеплити дах.

Як правильно утеплити дах?

Але перш за все, треба враховувати, що є житлові та нежитлові приміщення та вимоги до утеплення цих зон різні. Так, горищні приміщення зазвичай є нежитловими зонами дому та не експлуатуються в зимовий час, тому необхідно, в основному, ретельне утеплення горищного перекриття. Але якщо горище – це мансардне приміщення з опаленням, і використовується як робочий або житловий простір, то і вимоги до покрівлі зовсім інші. Як і будинки з пласкими дахами, такі покрівлі повинні бути ретельно продумані в конструкції, щоб не допустити великих тепловтрат.

Треба відзначити, що існує декілька способів утеплення, залежно від того, як укладається теплоізоляційний матеріал. Безумовно, більш оптимальною є укладання теплоізоляції поверх обрешітки, але у випадку, коли необхідна реконструкція покрівлі та додаткове утеплення, то закладка матеріалу між кроквяними ногами покрівлі допоможе вирішити питання, як правильно утеплити дах . Утеплювачі з великою об’ємною вагою зазвичай є більш жорсткими матеріалами, вони встановлюються поверх крокв і способи витримати значну вагу снігу та покрівлі, а легкі утеплювачі встановлюються в сам каркас як додаткова теплоізоляція, яка не несе на себе навантаження.

Якщо проводиться реконструкція даху, то необхідно провести ретельний огляд покрівлі, щоб не було пошкоджених несучих конструкцій і балок з гниллю, паразитами і цвіллю. Якщо дефекти будуть виявлені, то необхідно до закладки теплоізоляційних матеріалів відремонтувати крокви. Так само необхідно приділити особливу увагу електропроводці, яка є на горищному приміщенні, і усунути всі неполадки.

Теплоізоляційні матеріали для покрівлі бувають як у вигляді плит, рулонів, так і в сипучому вигляді. Але для всіх них є єдиний стандарт, який враховує не тільки форму і структуру, а й вихідна сировина, його щільність, жорсткість, теплопровідність і такі важливі властивості, як горючість і пожежобезпечність.
Мінімальною товщиною теплоізоляційного матеріалу є 25 мм, а оптимальною близько 100 мм. Всі норми з утеплення та теплотехнічних характеристиках покрівлі повинні відповідати стандартам.

Також існують норми щодо забезпечення пароізоляції покрівлі, які забезпечуються або зазором між покрівлею і теплоізоляційним матеріалом, або наявністю спеціального пароізоляційного шару у вигляді плівки або фольги, які запобігають випаданню конденсату на несучих конструкціях і теплоізоляційному матеріалі і їх пошкодження через вогкість і перепадам температур.

Отже, хотілося б підкреслити кілька моментів, які важливі, щоб правильно утеплити дах:

  • ретельна підготовка: будівництво або реконструкція несучих конструкцій покрівлі, яка враховує не тільки вагу і об’єм матеріалів, але необхідні норми з вентиляції та пароізоляції, пожежобезпеки і довговічності;
  • вибір теплоізоляційних матеріалів: вага, об’єм і форма з урахуванням способу укладання і необхідних вимог по морозостійкості, негорючості, екологічної безпеки та іншим властивостям;
  • спосіб укладання і вибір конструкції: відповідно вимогам до даного горищного приміщення (житлове чи нежитлове) і характером покрівлі.

А також дуже важливо, щоб будівництвом і утепленням покрівлі займалися професіонали, які можуть не тільки проконсультувати і запропонувати оптимальний вибір, але й виконати свою роботу надійно і якісно.