Дах – це огороджувальний елемент. Слід дуже ретельно підійти до вибору утеплювального матеріалу для покрівлі. Особливо це актуально для дахів з металевим покриттям. Правильно підібраний утеплювач і якісно виконана теплоізоляція покрівлі дозволяють значно збільшити термічний опір. Цей показник значно знижує втрати тепла, і відповідно скорочує витрати, пов’язані з опаленням будинку в цілому.
На даний момент теплоізоляція покрівлі передбачає використання сучасних утеплювачів у формі матів. Вони фіксуються за допомогою клею або за допомогою баласту.
Покрівельно-ремонтні роботи складаються з видалення зіпсованого покрівельного покриття. Герметизація різних елементів конструкції також відноситься до даного виду робіт. Ці дії спрямовані на відновлення вологозахисних і теплоізоляційних функцій даху. Найбільш важливим етапом робіт є обробка покрівельної системи спеціальними захисними полімерним засобами.
Ремонт м’якої покрівлі
Демонтується старий шар вологоізоляції. Проводяться монтажно-вологозахисні покрівельні роботи. Також може проводиться заміна цементно-піщаної стяжки. У разі необхідності виконується теплоізоляція покрівлі з використанням більш ефективного матеріалу.
Монтаж скатної даху і її ремонт повинні включати в себе теплоізоляцію покрівлі. Для цього в проміжки між дерев’яними кроквами закладаються плити зі скловати або мінераловатні плити. Залежно від необхідного коефіцієнта теплопровідності, утеплювач може закладатися в один шар або декілька. Для скатного даху теплоізоляційний шар повинен бути не менше 10 сантиметрів.
Після закладки утеплювача і його фіксації між дерев’яними кроквами він закривається зсередини плівкою пароізоляційної. Після цього крокви зашиваються облицювальним матеріалом, наприклад, гіпсокартоном.
Зовнішня сторона утеплювача повинна бути захищена вітроізоляційною або вологозахисним шаром. В якості захисного матеріалу можна використовувати антиконденсатні мембрани. Вони кріпляться безпосередньо до крокв.