Home / Дах / Пароізоляція покрівлі

Пароізоляція покрівлі

Сучасні покрівельні матеріали дозволяють майже на 100% виключити проникнення вологи всередину будинку через дах. Але в цьому криється нова проблема: волога може з’явитися зсередини будови – у вигляді пари, які утворюються в приміщеннях в результаті виробничих процесів, життєдіяльності людини і так далі. У підсумку утеплювальні матеріали, що становлять багатошарову покрівлю, намокають. Це погіршує їх теплоізоляційні властивості, знижує термін експлуатації матеріалів, виникає необхідність нового ремонту. Виключити такі процеси може пароізоляція покрівлі .

У розрізі утеплена покрівля являє собою багатошарову конструкцію, яка володіє відразу декількома функціями, кожну з яких виконує конкретний шар:

  • Верхня частина – покрівельне покриття, укладене на суцільну основу або обрешітку;
  • Вологоізоляція – для захисту утеплювача зверху від протікання, які можуть утворитися в покрівельному матеріалі. Матеріал кріпиться до решетування за допомогою брусків контробрешітку, при цьому повинен бути зазор між ним і матеріалом утеплювача;
  • Утеплювач – плитний матеріал, який має низьку теплопровідність – пінопласт, пінополіуретан, мінеральна, кам’яна вата. Вони мають різну ступінь водопоглинення;
  • Пароізоляційний шар закріплюється до крокв – між обшивкою стелі горища і пароізоляційним шаром залишається обов’язково вентиляційний зазор.

Вологоізоляційні матеріали, які обов’язково використовуються при зведенні утеплених покрівель, практично ні чим не відрізняються від пароізоляційних. Часто ці матеріали взаємозамінні.

Пароізоляція покрівлі виконується з застосування трьох видів матеріалів:

  • Поліетиленові плівки – рулонний матеріал, може армуватися спеціальною сіткою або тканиною для міцності. Можуть випускатися з однієї сторони фольгою .
  • Плівки поліпропіленові – міцні, на них з одного боку спеціальним способом «накочується» антиконденсатний шар, що зроблений з вискозно-целюлозного волокна.
  • Мембрани – «дихаючі» плівки, мають високу паропроникність, водонепроникні.

Пароізоляція покрівлі – досить складний процес, який рекомендується довірити професіоналам.

Пароізоляція покрівлі