Home / Дах / Монтаж систем водостоку

Монтаж систем водостоку

Оскільки покрівля будинку найбільше піддається руйнівному впливу атмосферних явищ, для захисту її від руйнування і корозії, піклуватися про її стан потрібно ще на етапі планування будівництва будівлі. Монтаж систем водостоку призначений для того, щоб захистити дах від руйнування і максимально продовжити термін її служби. Завдяки системам водостоку, дощова або тала вода спочатку потрапляє в жолоби, а потім стікає по водостічних трубах в каналізаційну систему або на землю. Якщо будинок надійно захищений від атмосферних опадів, боятися передчасного руйнування не доведеться.

Зміст статті:

У тому випадку, якщо монтаж систем водостоку проведений неправильно, може виникнути витік труб в місцях стиків при переливах води з жолобів. У результаті сильних злив може постраждати не тільки фасад, а й фундамент будівлі. Якщо система водостоку встановлена неправильно, то і функціонувати вона буде неправильно.

Монтаж систем водостоку

Дотримання всіх правил монтажу системи водостоку, здатна забезпечити необхідний результат. Монтаж систем водостоку проводиться в кілька етапів.

Розрахунок кількості елементів системи

На першому етапі монтажу необхідно провести правильний розрахунок кількості необхідних елементів системи. Кількість кронштейнів залежить від кроку їх встановлення, який становить приблизно 60 см, а також від довжини звисів. Оскільки загальноприйнята довжина жолоба дорівнює 4 м, кількість з’єднувачів і жолобів розраховують залежно від цього показника. Розрахунок необхідної кількості хомутів кріплення проводиться на основі кроку їх встановлення (максимум 1,8 м). Необхідна для монтажу кількість воронок визначають, враховуючи площу кожного окремо взятого ската покрівлі.

Кріплення жолобів

Другий етап – етап кріплення жолобів. Для цього в першу чергу визначають, де планується встановити водостічну воронку. Зазвичай її встановлюють у центрі або на краю.

Монтаж кронштейнів на покрівельному схилі відбувається одним із таких способів:

  • До крокви;
  • до настилу;
  • до фронтонної дошки.

Ринви найкраще кріпити далеко від водостічної воронки під невеликим ухилом, щоб забезпечити максимальний стік води. Кріплення жолобів відбувається після того, як встановлені кронштейни. Вмонтовуючи ринву спочатку потрібно його зафіксувати в затискачах кронштейнів, воронок і з’єднувачів. Після цього ринву закріплюють в передніх замках даних елементів. Щоб надати додаткову міцність, ущільнювачі обробляють силіконом. У самому жолобі вирізують отвір, над самим стоком у воронці. Торці жолоба закривають заглушками.

Встановлення водостічних труб

Для з’єднання труби з лійкою використовують додатковий відрізок труби і два коліна. Для кріплення воронки і труби застосовують муфту, в тому випадку, якщо покрівля не виходить за межі фасаду. До стіни будівлі труби кріплять за допомогою хомутів, відстань між якими не більше 1,8 м. Один з двох хомутів кріпиться жорстко, в той час як інший хомут є напрямним. Для з’єднання труб між собою застосовую муфти, дотримуючись необхідний компенсаційний зазор.

Після того, як встановлено зливне коліно, монтаж систем водостоку вважається завершеним. Відстань між землею і коліном має бути не менше, ніж 20 см. Однак при наявності дренажної системи, в колектор збору води поміщають нижній кінець труби.

Особливості встановлення внутрішніх водостоків

Вищеописана інструкція монтажу водостічної системи поетапно описує встановлення зовнішнього водостоку стандартної даху. Проте ця система не застосовується для плоскої покрівлі. Для суміщених дахів вертикальні труби встановлюють всередині, при цьому воронки для прийому води монтують в поглиблених ділянках даху.