Home / Бібліотека / Пісок

Пісок

Пісок це унікальний матеріал, що має величезну кількість різновидів, і використовується в багатьох сферах людської діяльності. Ще в давні часи він був одним з основних будівельних матеріалів, завдяки своїм властивостям, і зручності видобутку. Але навіть після часу пісок залишається незамінний, і широко використовується у великому виробництві, входить до складу багатьох будівельних матеріалів і сумішей, використовується при виробництві бетонних виробів, будівництві доріг, для виробництва скла, широко використовується в декоруванні, і в багатьох інших галузях будівництва.

Пісок

Пісок це природний матеріал, що з’являється внаслідок руйнування гірських порід під впливом природних факторів, що складається з кам’яних піщинок невеликого діаметру, що мають різну форму і склад. Завдяки різноманітності скельних порід, існує величезна кількість різновидів піску. Він відрізняється за кольором, структуру, домішках, і типом обробки, так як в сучасному виробництві та будівництві, як правило, використовують пісок пройшовший спеціальне очищення і обробку. Багато типів піску містять велику кількість домішок глини та інших грунтових порід, такий пісок майже не використовується людиною, через незручність її обробки і поганих будівельних якостей. Якісним і зручним для людини вважається річковий осушений пісок, так як під руйнівним впливом води, його піщинки набувають більш округлу форму, мають приблизно однаковий невеликий розмір, і не мають домішок. Тільки чистий річковий пісок, з домішками кварцу використовується для виробництва скла.

Однак, як б не був зручний річковий пісок, але для великого виробництва все ж використовується спеціально розроблених кар’єрах намитий і оброблений пісок, оскільки такий тип видобутку зручніше в плані витрачених ресурсів, і місця розташування. Доставка високоякісного піску з одного кар’єра може тривати кілька десятків років, і тому такий тип найбільш поширений.

Так само існує штучний пісок, який отримують шляхом дроблення твердих гірських порід, таких як мармур, вапняк, граніт. Такий пісок відрізняється піщинами великого розміру з грубою шорсткою поверхнею. Він використовується в дорожньому будівництві, при закладці фундаменту для великих будинків і при виготовленні бетонних виробів різних типів складності, так як такий пісок не вступає в реакцію з розчином, і становить скелет бурхливої конструкції. Так само штучний пісок використовується в декоруванні, ландшафтному дизайні, і як дренажний матеріал.

Пісок один з найпоширеніших і зручних екологічно чистих виробничих матеріалів, так як він не токсичний, не схильний до дії радіації і хімічного забруднення, а значить підходить для будь-яких типів будівництва.